play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Wypadek na górze Żar. Ciężko ranny 15-latek

today11 maja 2021

Background

Ma złamaną rękę i nogę, inne zwichnięcia, uraz głowy i podejrzenie odmy. Ciężko ranny 15-latek który upadł z roweru podczas ewolucji na górze Żar.

Słońca moc, piękna aura i pełne ręce roboty mają ratownicy górskiego pogotowia. Ci co rusz są teraz wzywani do wypadków. Nie inaczej było w ostatnich godzinach. Interweniowali na górze Żar gdzie ciężko ranny został 15-letni rowerzysta.

Liczne złamania i obrażenia

Chłopak upadł na trasie wyczynowej Air Line na górze Żar. Tak niefortunnie, że złamał rękę i nogę, uszkodził bark, doznał urazów głowy i ma podejrzenie odmy. Chłopaka do szpitala w Katowicach, z uwagi na liczne obrażenia, zabrał śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Kolejny 15-letni rowerzysta spadł z jednośladu na stoku Klimczoka. Ten jeździł po trasie Rock’n’Rolla, na odcinku poniżej szczytu Kołowrót. Z uwagi na niedostępność ratowników z Klimczoka (w tym czasie wracali z wypadku na Błatniej), na miejsce wyjechali ratownicy z CSR. Po udzieleniu pomocy rowerzysta został przetransportowany na bielskie Błonia i przekazany oczekującym rodzicom.

Nie tylko na rowerach

Równolegle do akcji na górze Żar ratownicy górscy musieli jechać do turystki, która schodząc z Rysianki poślizgnęła się na śniegu i uszkodziła nogi. Kolejna turystka musiała zostać ściągnięta z Magurki Wilkowickiej.

Ratownicy przypominają – w górach panują teraz trudne warunki, są partie gdzie leży jeszcze śliski i mokry śnieg.

(fot.: GOPR Beskidy)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content