play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

„Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego.” Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc prawną dla kierowcy autobusu

today6 sierpnia 2021

Background

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc prawną dla kierowcy autobusu, który w miniony weekend śmiertelnie potrącił 19-latkę ze Świętochłowic. Do zdarzenia doszło na ulicy Mickiewicza w Katowicach.

Mija blisko tydzień od wypadku, do którego doszło w Katowicach przy ulicy Mickiewicza. Autobus linii miejskiej śmiertelnie potrącił tam 19-letnią kobietę. Na amatorskich nagraniach możemy zobaczyć, że początkowo zamieszanie i szarpanina odbywały się na chodniku. Grupa jednak weszła na jezdnię i bójka trwała dalej zatrzymując ruch. Za ludźmi na ulicy zatrzymał się autobus. Na jezdnię wbiegła kobieta chcąc rozdzielić szarpiących się mężczyzn. Chwilę później widzimy jak z impetem autobus rusza i rozjeżdża 19-latkę a następnie potrąca dwie inne osoby. W tle słychać krzyki gapiów a autobus jedzie dalej. Za nim biegnie kilka osób, próbując go zatrzymać.

To jak się okazuje może być tylko jedna ze stron, bo sytuacja przestaje być jednoznaczna za sprawą kolejnych filmów. Szybko bowiem okazało się, że amatorskich nagrań jest więcej a te rzucają zupełnie inne światło na przebieg wydarzeń. Na kolejnym filmiku, nakręconym z drugiej strony ulicy widać jak do autobusu próbują się dobić uczestnicy bójki po tym jak delikatnie autobus zahaczył o jedną ze stojących osób. Wtedy kierowca zamyka drzwi pojazdu i rusza. A następnie widać jak potrąca kobietę.

Taką też wersję wydarzeń utrzymuje podczas policyjnych zeznań kierowca autobusu, który twierdzi, że bał się ataku ze strony uczestników zgromadzenia a kobiety przed szybą zwyczajnie nie zauważył. Mężczyzna już kolejnego dnia usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób.

W kolejnych dniach odbywa się sekcja zwłok 19-latki. Dodatkowo do Internetu trafia zdjęcie zmasakrowanego ciała dziewczyny. W tym czasie w sieci powstają dwie zbiórki. Ta dla dla dzieci zmarłej została zawieszona decyzją rodziny. Trwa jednak zbiórka pomoc dla kierowcy. Organizatorzy chcą zebrać pieniądze na adwokata:

Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA DWÓCH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza. – czytamy w opisie do zbiórki.

Zrzutka przekroczyła już założony cel 25 tys. złotych jednak cały czas pojawiają się nowe wpłaty.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content