play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wypadek w Mysłowicach. Uważajcie na drogach!

today27 lutego 2020

Background

Trudne przedpołudnie dla kierowców i  bardzo pracowite dla śląskiej drogówki. Kilka poważnych zdarzeń drogowych, trudne warunki atmosferyczne i ponad 40 zgłoszonych kolizji w ciągu kilku godzin.

 

W Mysłowicach, na ulicy Sienkiewicza około godziny 7:40 doszło do wypadku drogowego. Jak informuje nas oficer prasowy komendy w Mysłowicach st. sierż. Damian Sokołowski: 41-letnia kobieta kierująca samochodem  marki Honda nie zachowała odpowiedniej odległości od poprzedzającego jej pojazd Volkswagena i najechała na jego tył. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby – kierująca Volkswagenem mieszkanka Mysłowic oraz dwójka jej dzieci w wieku 3 i 7 lat.

Na naszej stronie, przed godziną 10:00, informowaliśmy o porannym zderzeniu osobówki z autobusem w Tarnowskich Górach. W wyniku tego zdarzenia kierowca samochodu osobowego trafił do szpitala.

W szpitalu znalazł się również rowerzysta potrącony przez samochód w Raciborzu na ulicy Rybnickiej oraz ciężarna kobieta po kolizji w Katowicach – Ligocie, na ulicy Szurmana. 

Jak wynika z informacji uzyskanych przez reportera Radia Piekary od śląskiej drogówki, między godziną 10:00 a 12:00, zgłoszono w województwie aż 40 zdarzeń na drogach.

Przypominamy, że trwa policyjna akcja prewencyjna „Prędkość”. W województwie mają miejsce wzmożone kontrole prędkości pojazdów. Warto zdjąć nogę z gazu, nie tylko dla uniknięcia mandatu, ale także dla własnego bezpieczeństwa.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content