play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wypadki na kolei, kolizja na autostradowym węźle

today17 maja 2021

Background

Wygląda to na efekt ludzkiej nieostrożności. Dwie osoby mocno ucierpiały na torach kolejowych, gdy przechodziły w niedozwolonym miejscu. Do groźnego wypadku doszło też na autostradowym węźle Brzęczkowice w Mysłowicach.

Do obu wypadków na kolei doszło około północy (niedziela/poniedziałek). Na szlaku pomiędzy Gliwicami, a Zabrzem człowiek wpadł pod pociąg osobowy do Zawiercia. Z kolei na trasie Częstochowa – Wyczerpy osoba piesza dostała się pod pociąg towarowy. Interweniowały służby medyczne – na razie nie ma informacji o stanie osób poszkodowanych. W obu przypadkach utrudnienia w ruchu pociągów trwały mniej więcej do 3.00 nad ranem.

O poranku w poniedziałek, doszło do  kilka groźnych zdarzeń na drogach. Bez poważniejszych konsekwencji dla zdrowia uczestników, ale z utrudnieniami w ruchu. I tak, w rejonie autostradowego węzła  Brzęczkowicach (A4/S1), na bok przewróciła się ciężarówka. Okazały ładunek wypadł na drogę. Utrudnienia w stronę Krakowa – znaczne. Ruch po jednym pasie.

Do dwóch innych zdarzeń doszło w Katowicach – na ul.Kościuszki (DK81), koło szkoły policyjnej, na jezdni do Mikołowa dachowała osobówka, a zamieszanie dało osobie znać w rejonie zjazdu z ul.Murckowskiej na al.Roździeńskiego, koło salonów samochodowych, gdzie Daewoo Matiz uderzył w bariery przy jezdni w stronę Sosnowca.

 

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content