play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Bez kategorii

Wypadki paralotniarzy! Jeden nie żyje, drugi w szpitalu

today6 września 2021

Background

Policjanci z Bielska-Białej ustalają szczegółowe okoliczności nieszczęśliwego wypadku, w którym śmierć poniósł 51-letni paralotniarz. Do zdarzenia doszło w sobotę, około 13.30, w Międzyrzeczu Górnym. Nie był to jedyny wypadek z udziałem paralotniarza w ostatni weekend, dlatego po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność podczas uprawiania tego rodzaju rekreacji i sportu.

Do wypadku doszło na terenie niezamieszkałym w Międzyrzeczu Górnym w rejonie tzw. Starej Prochowni. Paralotniarz upadł z wysokości około 20 metrów, uderzając w powierzchnię gruntu na polu rolnym. W wyniku upadku 51-latek doznał ciężkich obrażeń ciała. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. Pomimo reanimacji podjętej przez medyków z pogotowia ratunkowego i straży pożarnej mężczyzna zmarł. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci i technicy kryminalistyki. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają teraz śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy. Według wstępnych ustaleń paralotniarz najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru w powietrzu, utracił panowanie nad paralotnią i upadł na ziemię. Niestety obrażenia, jakich doznał, spowodowały śmierć. Powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

To nie był jedyny wypadek z udziałem paralotniarza w ostatni weekend. W niedzielę po południu, w Szczyrku na Polanie Kaimówka, z wysokości upadł 43-letni mężczyzna, doznając poważnych obrażeń ciała. Pozostał na leczeniu w szpitalu. Według wstępnych ustaleń policjantów mężczyzna upadł z wysokości około 10 metrów podczas podchodzenia do lądowania. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają śledczy z Komisariatu Policji w Szczyrku.

– Apelujemy o ostrożność podczas uprawiania tego rodzaju rekreacji i sportu. Pamiętajmy o tym, by latać tylko w miejscach wyznaczonych i bezpiecznych oraz przede wszystkim mierzyć siły na zamiary i dostosować poziom trudności lotu do własnych umiejętności – mówią Radiu Piekary bielscy policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content