play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wypożyczenie samochodu w Katowicach – ile to kosztuje? Kto najczęściej korzysta z usług wypożyczalni

today2 stycznia 2020

Background

Rynek wypożyczalni samochodów w Polsce rośnie w siłę. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z ich usług, zyskując dzięki temu mobilność w dowolnym mieście. Bez wątpienia jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Katowicach? Kto i w jakich sytuacjach najczęściej korzysta z tej możliwości?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Katowicach?

 

Wypożyczenie samochodu wiąże się z wieloma zaletami. Wśród nich można wymienić przede wszystkim: mobilność, oszczędność czasu czy też komfort podróży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Jednak pojawia się pytanie, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Katowicach lub w innym mieście? Na wysokość opłaty wpływa kilka czynników. Pierwszy z nich dotyczy tego, jakie auto zdecydujemy się wynająć. W bazie dostępnych pojazdów można znaleźć modele z różnych segmentów. Bez wątpienia każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, ponieważ obejmują one zarówno hatchbacki, kombi, SUV-y, jak i samochody wyposażone w automatyczną skrzynię biegów czy też dostosowane do przewozu większej liczby pasażerów. Dodatkowo wpływ na koszt wypożyczenia ma również termin rezerwacji. Wynajem długoterminowy wiąże się z niższą ceną w przeliczeniu na dzień, ale w zamian wypożyczalnia zobowiązuje kierowcę do przestrzegania limitu kilometrów.

Natomiast w przypadku kilkudniowych rezerwacji możemy przejechać dowolną trasę. Spójrzmy na przykład kosztów według cennika, jaki zaproponowała wybrana wypożyczalnia aut w Katowicach. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodu z segmentu A na 2 dni z odbiorem na Dworcu PKP w Katowicach, zapłacimy od 318 do 380 zł. Ponadto należy pamiętać o dodatkowej opłacie za podstawienie i odebranie auta, która wynosi 80 zł za podjęcie każdego z tych działań. Jednak nie zawsze będziemy zobowiązani pokryć koszty związane z dostarczeniem samochodu. Zwolnienie obejmuje rezerwacje na minimum 4 dni. Natomiast w przypadku lotnisk okres ten wydłuża się do 7 dni. Warto również zaznaczyć, że niektóre wypożyczalnie zwalniają swoich klientów z wnoszenia kaucji.

 

Kto najczęściej korzysta z usług wypożyczalni?

Wśród klientów wypożyczalni samochodów znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wynajem okazuje się atrakcyjną alternatywą w przypadku uszkodzenia lub awarii auta. Dzięki temu możemy zachować mobilność do czasu naprawy. Wiele osób decyduje się również na wypożyczenie samochodu w trakcie podróży. Docierając do Katowic pociągiem czy też samolotem, unikamy korków. Z kolei korzystając z wynajętego auta na miejscu, zyskujemy mobilność. Tak samo dzieje się również w przypadku firm organizujących delegację w mieście oddalonym od ich siedziby.

Warto wspomnieć, że dla przedsiębiorców może być także atrakcyjną alternatywą dla leasingu operacyjnego. W takiej sytuacji nie muszą martwić się opłatami związanymi z ubezpieczeniem oraz serwisowaniem samochodu. Pokrywa je w całości wypożyczalnia. Mimo to wynajmujący nadal ma prawo do odliczenia tej usługi od kosztów uzyskania przychodu. Chcesz poznać opinie klientów oraz dowiedzieć się więcej na temat prognoz dotyczących wynajmu samochodów? Przeczytaj także “Jak kształtuje się rynek wypożyczalni samochodów. Opinie ekspertów z Carfree”.

Jak wypożyczyć samochód w Katowicach?

Obecnie wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientom możliwość rezerwacji przez internet. Dzięki temu oszczędzamy jeszcze więcej czasu, a wszelkich formalności dopełnimy o dowolnej porze. W tym celu należy przejść na stronę internetową firmy oraz określić miejsce oraz termin rezerwacji. Kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego samochodu, który spełni nasze potrzeby. Na tej podstawie zostanie obliczony podstawowy koszt wypożyczenia. Następnie możemy wybrać również dodatkowe opcje, na przykład: nawigację GPS czy dopisanie do umowy drugiego kierowcy.

Po zatwierdzeniu wszystkich warunków musimy udzielić wypożyczalni kilku informacji na nasz temat, wśród których znajdują się między innymi: dane osobowe, adresowe czy kontaktowe. Jeżeli to zrobimy, wystarczy opłacić rezerwację. Warto również dodać, że uregulowanie rachunku jest możliwe również podczas odbioru samochodu. W tym czasie pracownik wypożyczalni zweryfikuje naszą tożsamość oraz sprawdzi prawo jazdy.

 

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content