play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Wyprawa życia – szczytny cel

today21 maja 2021

Background

Dariusz Flesiński, mieszkaniec Sosnowca zamierza okrążyć Europę na rowerze. Przy okazji chce pomóc 3–letniej Liliance z Czechowic-Dziedzic, która zmaga się z rzadką wadą genetyczną – Zespołem TAR. Na wyprawę wyruszy 2 czerwca.

Pan Dariusz to 53-letni emerytowany górnik. Jego pasją jest jazda na rowerze. – O takich jak ja mówi się, że nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Rower to moja pasja. Od lat biorę udział w różnych wyprawach. Podczas jednej z nich nabawiłem się urazu miednicy. Potrącił mnie kierowca samochodu osobowego, który zasnął za kierownicą. Na szczęście udało mi się wrócić do formy, podkreśla Dariusz Flesiński. Podczas najbliższej wyprawy zamierza odwiedzić 27 krajów i pokonać dystans ponad 25 tys. km.

Jest pomysł, aby za każdy przejechany kilometr darczyńcy wpłacali pieniądze, które następnie trafią do Lilianki. To będzie dla mnie dodatkowa motywacja, dodaje mieszkaniec Sosnowca.

Symboliczny wyjazd będzie miał miejsce 2 czerwca. Wówczas pan Dariusz wyruszy do Katowic. Potem wraz z całym ekwipunkiem uda się w podróż pociągiem do Białegostoku. Tam znów wsiądzie na rower i rozpocznie wyprawę. Najpierw w stronę Litwy, Łotwy i Estonii. Jadąc trasą EuroVelo chce dotrzeć do Nordkappu (Przylądek Północny) – jednego z najdalej na północ wysuniętego miejsca w Europie. Potem na południe, przez Danię do Niemiec i dookoła  kontynentu. – Francja, Półwysep Iberyjski, potem przez południe Francji chcę dostać się do Włoch, mówi p.Dariusz. – Jeszcze Bałkany, Rumunia, Mołdawia, Ukraina i powrót do kraju. Po drodze zamierzam zrobić sobie kilka przystanków i trochę pozwiedzać, m.in.: Fatimę i Medjugorie, dodaje Flesiński.

Cały czas poszukiwani są sponsorzy, którzy za każdy kilometr wpłacą określoną kwotę. – Otrzymałem już sporo materiałów promocyjnych, które przy tej okazji będę chciał przekazać w miejscach do których dotrę jak również materiały na licytację, z której środki także trafią na konto małej Lilianki, podkreśla bohater wyprawy.

źródło: UM Sosnowiec, foto: FB Daro na kole

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content