play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Teraz słono zapłaci

today28 września 2022

Background

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i teraz musi słono za to zapłacić. Mowa o kierowcy zatrzymanym w powiecie kłobuckim.

Policjanci z powiatu kłobuckiego patrolowali rejony znajdujące się w bliskim sąsiedztwie przejść dla pieszych. Niestety nie brakuje kierowców, którzy w takich miejscach rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Jeden z nich ma do zapłacenia wysoki mandat i powiększył ilość punktów karnych.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Ma problem

Policjanci z powiatu kłobuckiego prowadzili akcję ukierunkowaną na wzrost bezpieczeństwa pieszych. Monitorowali skrzyżowania oraz oznakowane przejścia dla pieszych na terenie powiatu. Sprawdzali, czy piesi i kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. W trakcie działań byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia z KWP w Katowicach, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia.

Kierowca Toyoty wyprzedzał na pasach

W czasie akcji stróże prawa zatrzymali między innymi kierowcę toyoty, który na ul. Kłobuckiej w Gruszewni wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niebezpieczny manewr kierowcy został zarejestrowany przez wspomniane Ruchome Stanowisko Dowodzenia, co sprawiło, że kierujący mógł przekonać się, co dokładnie zrobił.

Za popełnione wykroczenie 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 15 punktów karnych.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content