play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Wyrywaja tory i kładą nowe w Świętochłowicach

today16 kwietnia 2020

Background

Już pracują. Trwa remont torowiska tramwajowego w ciągu Chorzowskiej w Świętochłowicach. Trzeba wymienić szyny i infrastrukturę i odnowić nawierzchnię drogi.

Plac budowy przekazany, prace już trwają. Tramwaje Ślaskie wymieniają torowisko wzdłuż ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach.

Prace zintegrowane z innymi

Remont torów i nawierzchni drogi w Świętochłowicach to część większej całości. Prace już się rozpoczęły, mówi Andrzej Zowada ze spółki Tramwaje Śląskie.

  • cover play_arrow

    Wyrywaja tory i kładą nowe w Świętochłowicach Adam Złotorowicz

Ruch tramwajów linii numer 11 został już wcześniej zawieszony – ponieważ trwa także remont torów wzdłuż 3 Maja w Chorzowie.

Prace w Świętochłowicach to część większych prac – ciągnących się od ulicy Goduli w Rudzie Śląskiej do skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską w Świętochłowicach. Wartość prac, to 30 milionów złotych.

Zadanie pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Chorzowskiej do ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej” jest jednym z elementów „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Przebudowa torowiska tramwajowego wraz z dobudową drugiego toru obejmie 2,5-kilometrowy odcinek od ul. Goduli w Rudzie Śląskiej do skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską w Świętochłowicach. To w sumie ok. 5300 metrów toru pojedynczego. Wartość prac, które wykona konsorcjum firm SPEC BRUK, SPAW-TOR i PROGREG wynosi ok. 29,7 mln zł netto.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content