play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wyrządziła szkodę na ponad 22 mln zł. Była prezes banku zatrzymana przez policję

today14 października 2021

Background

Katowicka policja zatrzymała byłą prezeskę jednego z banków spółdzielczych na Śląsku. Kobieta wyrządziła szkodę majątkową na ponad 22 mln zł i doprowadziła do niewypłacalności placówki.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali w ubiegły czwartek byłą prezeskę jednego z banków spółdzielczych na Śląsku. Taką informację opublikowała dziś KWP w Katowicach. Śledczy ustalili, że kobieta podejmowała niekorzystne decyzje kredytowe. W ich efekcie wyrządziła szkodę majątkową na 22,7 mln zl.

Ta kobieta poprzez niegospodarność, różne ryzykowne operacje m.in. udzielanie kredytów naraziła bank którym kierowała na potężne straty – mówi reporterowi Radia Piekary Adam Jachimczak z KWP w Katowicach –Spowodowała, że bank stał się niewypłacalny – dodaje.

Kobieta została doprowadzona do gliwickiej prokuratury gdzie usłyszała zarzuty. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty. Następnie sąd na wniosek śledczych zdecydował o tym, że spędzi ona najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym – oznajmia Jachimczak.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content