play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wysoka temperatura i możliwe burze

today16 sierpnia 2022

Background

Wysoka temperatura i burze – tak może być dziś w różnych rejonach kraju. Szczegóły podaje IMGW.

Do piątku obowiązywać będą alerty pogodowe dotyczące wysokiej temperatury – ta może lokalnie osiągnąć nawet 33 stopnie. Nadciągają burze z ulewami. Lokalnie może spaść od 35 do nawet 45 litrów wody na metr kwadratowy przy porywach wiatru dochodzących do 85 km/h.

Wysoka temperatura to nie wszystko

Jak czytamy w komunikacie meteorologów dla całego regionu po południu przewiduje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu. Trzeba liczyć się także z silnymi powiewami wiatru, które mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h. Jak zwykle w takich okolicznościach jest też wzmianka o możliwym gradzie.

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy 15 powiatów w tym bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego na południu województwa oraz bieruńsko-ledzińskiego, zawierciańskiego czy pszczyńskiego. Burze mają się też przetoczyć nad Katowicami, Sosnowcem, Tychami oraz innymi miastami regionu. Odgłosy burzy słychać już w Piekarach Śląskich i w Tarnowskich Górach. Panujące dziś warunki pogodowe mogą mieć, jak informuje IMGW, niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. Może tak być w całej Polsce, choć – jak zaznaczają synoptycy – za wyjątkiem krańców północno-wschodnich i części wybrzeża.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content