play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wysyłał wiadomości, telefonował, nachodził w mieszkaniu – stalkera z Gliwic zatrzymany

today8 lipca 2020

Background

Wysyłał wiadomości, telefonował, nachodził w mieszkaniu – stalkera z Gliwic zatrzymany. 25-latek usłyszał zarzuty uporczywego nękania, potocznie zwanego stalkingiem, oraz kierowania gróźb karalnych. Zachowanie mężczyzny eskalowało, więc kobieta zwróciła się o pomoc do policji.

Gliwiccy śledczy zatrzymali 25-latka i wraz z prokuratorem wnioskowali do sądu o najostrzejszy środek zapobiegawczy. Sąd zgodził się ze stanowiskiem organów ścigania i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Najbliższe dwa miesiące mieszkaniec Gliwic spędzi więc za kratami.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, stalkera nękał 21-latkę od lutego do 6 lipca br., wtedy został zatrzymany. Mężczyzna wydzwaniał do kobiety, wysyłał wiadomości, ale to nie wszystko – nachodził ją również w domu, wszczynał awantury, wyzywał wulgarnie, a nawet groził.

Zastraszona kobieta postanowiła złożyć zawiadomienie na policji. Zaskoczony 25-latek został zatrzymany w poniedziałek. Jego dalsze losy rozstrzygną się podczas procesu sądowego, a grozi mu kara 3 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content