play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wysyłasz kartki na święta? W tym roku możesz mieć kłopot!

today17 marca 2020

Background

Wysyłasz kartki na święta? W tym roku możesz mieć kłopot! Problem dotyczy przesyłek wysyłanych za granicę. Od poniedziałku Poczta Polska wstrzymała bowiem przyjęcia przesyłek do niektórych krajów.  Dzisiaj na niektórych kierunkach został już przywrócony normalny obrót listami i paczkami. 

 

W  oświadczeniu na stronie Poczty Polskiej czytamy: W nawiązaniu do komunikatu z dnia 14 marca br., w sprawie zawieszenia przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych do innych krajów, informujemy, że wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) zostaje przywrócone do następujących krajów w podanym zakresie:

  • Niemcy – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres;
  • Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne);
  • Ukraina – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS;
  • Białoruś, Litwa, Łotwa, Dania, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Holandia – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne;
  • Meksyk (drogą morską) – listy ekonomiczne;
  • USA i Kanada (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Ponadto informujemy, iż zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje. O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z czasowym brakiem realizacji zagranicznych usług pocztowych.

Urzędy pocztowe od poniedziałku pracują także krócej. W dni robocze poczta pracuje do sześciu godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14.00-20.00 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny.

Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi,  przy okienku może znajdować się tylko jedna osoba, a pozostałe mają czekać na zewnątrz budynku. „Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty” – czytamy na stronie poczta- polska.pl.

Nie zmieniają się zasady wypłat przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content