play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wzmożone kontrole kierowców autobusów i ciężarówek

today12 lutego 2020

Background

Wzmożonych kontroli drogówki mogą się spodziewać kierowcy samochodów dostawczych i autobusów w związku z prowadzoną akcję BUS & TRUCK. Policjanci będą kontrolować czas pracy zawodowych kierowców i sposób przewożenia osób i mocowania towarów. Będą też zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów.

Na kierowcach zawodowych spoczywa szczególna odpowiedzialność. Prowadzone działania prewencyjne BUS & TRUCK mają wpłynąć na bezpieczeństwo przewożonych osób i odpowiedni sposób zabezpieczania przewożonych ładunków. Policjanci sprawdzają na przykład czy liczba przewożonych osób nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Szczegółowo będą się przyglądać stanowi technicznemu pojazdów i sprawdzą czas pracy kierowcy.  Losowo wśród zatrzymanych do kontroli kierowców będzie sprawdzany stan ich trzeźwości. Wybór miejsc dokonywania kontroli dokonywany jest na podstawie analizy natężenia ruchu i wykonywania przewozów osób i ładunków. Akcja jest prowadzona z inicjatywy Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego. Potrwa do późnych godzin wieczornych.

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content