play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wznowienie robót na wiadukcie w Murckach dopiero w marcu. Prace na DK 86 (aktualizacja)

today14 lutego 2020

Background

W związku ze skoordynowaniem harmonogramu prac w ciągu Drogi Krajowej 81 w katowickim Giszowcu – przesunięty został termin wznowienia prac na wiadukcie w ciągu ul. Kołodzieja w Murckach.

Aktualna data rozpoczęcia robót, przekazana przez katowickich urzędników, to 3 marca br. czyli po zakończeniu obowiązywania czasowej organizacji ruchu w związku z zamknięciem fragmentu ul. Kolistej (24.02 – 1.03.2020 r. ), na węźle DK 86/DK81 w Giszowcu. Niewykluczone, ze na zmianę terminów wpłynęły też opinie mieszkańców metropolii, zwłaszcza zmotoryzowanych. Szczegóły zmienionej organizacji zostaną przedstawione za kilka dni

Wcześniej pisaliśmy: „Wybrano nowego wykonawcę przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK 86) w Katowicach. Do prac przystąpi w poniedziałek 17 lutego (teraz już wiemy, że to nieaktualne – przyp.red.), w związku z tym wprowadzone zostaną w tym rejonie zmiany w organizacji ruchu.

– Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku centrum Katowic. W okresie wykonywania prac, ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdą stronę – będzie odbywał się na jezdni w kierunku Tychów, mówi Ewa Lipka z urzędu miasta”.

Po rozpoczęciu robót w Murckach, czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. 3 miesięcy. W tym czasie wykonawca naprawi wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskuje powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie. Roboty budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Murckach zostały przerwane ze względu na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy, za co został obciążony karami umownymi. Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca wynosi 1,69 mln zł.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content