play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wzrasta bilans ofiar śmiertelnych na drogach Śląska. Statystyka przeraża

today30 lipca 2020

Background

Wzrasta bilans ofiar śmiertelnych na drogach Śląska. Statystyka przeraża. Mniej wypadków drogowych, za to więcej śmiertelnych.  Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji. Statystki policyjne odnotowały mniejszą liczbę wypadków i kolizji. Mniej osób było też rannych. W stosunku do ubiegłego roku większa jest liczba osób, które na drodze straciły życie. Od początku wakacji doszło do 232 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób: 6 motocyklistów, 5 pieszych, 4 rowerzystów, 3 użytkowników samochodów i 1 motorowerzysta. W wypadkach rannych zostało 270 osób. 

Wzrasta bilans ofiar śmiertelnych na drogach Śląska. Właśnie minęły 33 dni wakacji, przed nami drugie tyle. Od dnia rozpoczęcia letniego wypoczynku, na drogach naszego województwa doszło do 232 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób: 6 motocyklistów, 5 pieszych, 4 rowerzystów, 3 użytkowników samochodów i 1 motorowerzysta. W wypadkach rannych zostało 270 osób. W ubiegłym roku, w pierwszej połowie wakacji wypadków było 293, śmierć poniosło 16 osób, a 375 zostało rannych. Jak widać najwięcej ofiar to motocykliści, a przecież liczba jednośladów poruszających się po drogach w porównaniu do liczby pojazdów samochodowych to zaledwie kilka procent.

Okazuje się, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi, wbrew temu co mogłoby się wydawać, wtedy, gdy panują dobre warunki atmosferyczne i jest słoneczna pogoda. Od soboty, kiedy na niebie dominuje słońce, na drogach naszego województwa zginęło aż 8 osób. Gdyby więc nie ostatnie dni, to bilans pierwszej połowy wakacji byłby zdecydowanie korzystniejszy. A właśnie w sobotę policyjni profilaktycy śląskiej drogówki, w ramach kampanii “Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze cię czeka” opublikowali film komentowany przez żużlowego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, który mówił jak prawidło pokonywać motocyklem zakręty. Niestety, od soboty w podobnych okolicznościach, w trzech wypadkach zginęło czterech miłośników jednośladów.

 

źródło i fot. slaska.policja.gov.p

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content