play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wzrost zakażeń w kopalniach. Zaplanowano kolejne badania przesiewowe

today22 lipca 2020

Background

Wzrost zakażeń w kopalniach. Zaplanowano kolejne badania przesiewowe. Tym razem testom poddani zostaną górnicy z kopalni PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Rozważane jest także przebadanie wybranej grupy pracowników z kopalń Chwałowice i Bielszowice należących do PGG.

Służby wojewody stale monitorują sytuację w śląskich kopalniach. W ostatnim tygodniu wzrosła liczba przypadków zakażeń w kopalni PG Silesia, dlatego wojewoda, w uzgodnieniu z właścicielami tej prywatnej spółki, podjął decyzję o badaniach przesiewowych grupy 300 pracowników, wydelegowanych przez władze kopalni i służby sanitarne. Te właśnie ruszają.

Od samego początku trwania pandemii jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z wojewodą śląskim, jak i z sanepidem z Bielska-Białej. Efektem tej współpracy było przeprowadzenie już testów w maju, kiedy to 105 próbek zostało pobranych – wtedy wszystkie okazały się ujemne. Teraz, również podjęto decyzję, by te testy przeprowadzić – mówiła rzeczniczka spółki, Małgorzata Bajer.

Pobieranie wymazów od górników z czechowickiej kopalni przeprowadzą sanitariusze Wojska Polskiego. Rozważane jest także badanie wybranej grupy (po około 300 osób) w dwóch kopalniach Polskiej Grupy Górniczej: Chwałowice i Bielszowice.

 

/zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content