play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Z budynku do Internetu. Opera Śląska z nowymi internetowymi cyklami

today19 marca 2020

Background

Opera Blisko Ciebie – Opera Śląska z nowymi internetowymi cyklami. Transmisje spektakli operowych, ćwiczenia typu balletfit dla dorosłych i lekcje baletowe dla dzieciaków czy film-spacer po operze. Wszystko online, wszystko bezpłatnie i – co najważniejsze – integrujące melomanów z Operą Śląską w Bytomiu jeszcze bliżej, jeszcze mocniej, zgodnie z hasłem #OperaBliskoCiebie i wpisując się w obecną sytuację z zaleceniem #zostanwdomu.

Opera Śląska, podobnie jak inne instytucje kultury w obecnej sytuacji, zawiesiła działalność w budynku, ale nie oznacza to, iż nie jest w ciągłym kontakcie z melomanami. Codziennie powstają nowe pomysły na wielką, wspólną integrację z operą, muzyką, baletem. Rozrywka na dobrym poziomie, ale też edukacja i utrzymanie dobrej kondycji. Na początku przypomniany został spacer po Operze Śląskiej z przewodnikami. Jest on dostępny cały czas i każdy, kto tęskni za atmosferą tego miejsca i chciałby poznać lub przypomnieć sobie jego historię, ma taką możliwość.

W ramach cyklu #operaslaskapoleca, na fanpage’u bytomskiego teatru – https://www.facebook.com/OperaSlaska/ proponowane są bezpłatne transmisje najciekawszych spektakli operowych i baletowych z największych i najbardziej znanych oper świata – m.in. z Metropolitan Opera czy Wiedeńskiej Opery Narodowej. Tytuły i daty podawane są wcześniej tak, aby każdy z internautów mógł zaplanować chwilę relaksu z muzyką operową. Kolejny cykl to #tanczzopera, który ma zachęcić do wspólnych ćwiczeń i dbania o kondycję. Cykl ruszył we wtorek 18 marca . To zajęcia prowadzone przez solistkę Baletu Opery Śląskiej, Aleksandrę Piotrowską-Zarębę. W programie treningów ćwiczenia rozciągające i wzmacniające całe ciało, a także elementy automasażu, czyli tzw. rolowanie. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i poniedziałki o godzinie 9.00 – online. Najmłodsi przed monitory zaproszeni zostaną we wtorki i piątki o godz. 16.00, także online. Pierwsze zajęcia już w piątek 20 marca. Aneta Pająk, instruktorka prowadząca Studio Baletowe Opery Śląskiej poprowadzi dla dzieci lekcje baletu. Będą one prezentowane na podobnej zasadzie, jak odbywają się w rzeczywistości. Uczestnicy zaczną od rozgrzewki, a następnie będą ćwiczyć poszczególne podstawowe pozycje baletowe, o których instruktorka wcześniej opowie.

Kolejne propozycje już wkrótce. Zapraszamy na kanały społecznościowe Opery:

https://www.facebook.com/OperaSlaska/

https://www.youtube.com/channel/UCVU8Hjwbo0_9u5Ild9XADKg

https://www.instagram.com/operaslaska/

https://twitter.com/operaslaska

www.opera-slaska.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content