play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Z Czeladzi przeniesiony do Będzina. Chodzi o oddział fizjoterapii i rehabilitacji ZDJĘCIA

today12 lipca 2021

Background

Już za kilka tygodni pacjenci korzystający ze świadczeń rehabilitacyjnych Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej dostaną do dyspozycji całkowicie nową placówkę rehabilitacyjną. Funkcjonujący dotychczas w Czeladzi zakład przeniesie się do kompleksowo zmodernizowanych pomieszczeń szpitala przy ul. Małachowskiego w Będzinie. 9 lipca 2021 r. po raz pierwszy zaprezentowano nowe wnętrza po remoncie.

– Już wkrótce w naszej powiatowej lecznicy zakład fizjoterapii i rehabilitacji działać będzie w nowej odsłonie. To kolejny krok, by oferta Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej była coraz bardziej atrakcyjna, wszechstronna i dostosowana do wymogów dzisiejszego rynku usług medycznych. Posiadamy świetną, wyspecjalizowaną kadrę, którą doceniają pacjenci nie tylko z powiatu będzińskiego, ale i spoza jego granic. Po przeprowadzonej modernizacji i doposażeniu w nowoczesny sprzęt, wysokie kwalifikacje personelu medycznego będą szły w parze z wysokiej klasy nowoczesnymi urządzeniami, które otwierają kolejne możliwości efektywnego leczenia i niesienia pomocy chorym – mówi Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

W przestronnych i przyjaznych pacjentowi gabinetach zainstalowano całkowicie nowy sprzęt pozwalający na wykonywanie szerokiego wachlarza zabiegów z zakresu fizjoterapii. O dostęp do usług na najwyższym poziomie zadba kadra wykwalifikowanych specjalistów.

– W ramach środków, które posiadamy, takich jak wiedza, umiejętności oraz nowoczesny sprzęt, będziemy mogli jeszcze efektywniej pomagać pacjentom w poprawie jakości ich życia poprzez usprawnienie ruchowe oraz eliminację bólu związanego ze schorzeniami narządu ruchu – mówi Aldona Sylwa, Dyrektor Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a terapeuci są specjalistami w kwestii programowania procesu rehabilitacji – rodzaju i liczby zabiegów, ich przebiegu i doboru ćwiczeń oraz przebiegu całego procesu terapeutycznego, który ustalany jest po rozmowach i badaniu pacjenta przez fizjoterapeutę.

Zakład został wyposażony w sprzęt rehabilitacyjny oraz sprzęt do fizykoterapii najnowszej generacji tj. falę uderzeniową laser wysokoenergetyczny, urządzenie do mechanicznego drenażu limfatycznego, wirówki do kąpieli wirowych, krioterapię miejscową.

Kadra posiada dodatkowe uprawnienia z zakresu ortopedii i traumatologii, neurologii, NDT Bobath, Metody Vojty, Terapii Manualnej, Metody McKenzie, technik masażu.

Szerszy jest także zakres oferowanych usług. Zadbano o to, by w komfortowych warunkach zapewnić możliwość rehabilitacji osobom ze specjalnymi potrzebami, w tym pacjentom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom.

– Wiele uwagi poświęciliśmy dzieciom potrzebującym terapii integracji sensorycznej (SI) oraz rehabilitacji sportowej. Stworzyliśmy salę ćwiczeń specjalnie dla małych pacjentów o przyjaznym środowisku użytkowania, która została wyposażona w szereg profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń, stymulujących motorykę oraz zapewniających komfort podczas terapii – wymienia Pełnomocnik Dyrektora ds. Restrukturyzacji dr Dariusz Jorg.

Osoby, których stan nie pozwala na dojazdy na rehabilitację, będą mogły skorzystać z wizyt domowych. Zakład jest zaopatrzony w niezbędny sprzęt do profesjonalnego wykonywania zabiegów w trakcie tego rodzaju wizyt: przenośne łóżka rehabilitacyjne, urządzenia do wykonywania terapii ultradźwiękami, laseroterapii oraz elektroterapii.

Całość kosztowała ok. miliona i została zrealizowana we współpracy z inwestorem zewnętrznym.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content