play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Z dobrego serca: koszulki jadą do Afryki

today24 kwietnia 2021

Background

To było wspólne przedsięwzięcie Fundacji Afriquia i Urzędu Miasta w Chorzowie. Mówiąc krótko – zbierano koszulki. Dzięki determinacji wielu osób, akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzieci ze szkoły w Rurembo w Rwandzie będą mogły wybierać spośród ponad 1200 koszulek. To bardzo ważne, bo często ich jedynym ubraniem są szkolne mundurki.

– Dzięki gorącym sercom wielu osób i instytucji udało się zebrać koszulki w liczbie przekraczającej nasze najśmielsze marzenia, mówi Bartłomiej Osadnik, Prezes Fundacji Afriquia. I dalej: – Dzięki tak dużemu odzewowi, koszulki trafią nie tylko do jednej, ale kilku szkół w Rwandzie. Ogromne podziękowania dla Urzędu Miasta, dla szkół, policji i pana Dawida Bochenka, którzy przekazali znaczne ilości, ale równie mocno dziękuję też każdemu, kto wsparł dzieci z Rurembo chociażby jedną koszulką.

Ostatnie dni w Urzędzie Miasta w Chorzowie obfitowały w duże dostawy koszulek. Z t-shirtami dla Afryki zgłaszali się m.in. policjanci z Komisariatu I Policji, uczniowie i nauczyciele SP nr 11 w Siemianowicach Śl. czy dobroczyńca z Dąbrowy Górniczej, p. Dawid Bochenek, który przywiózł ponad 400 koszulek. Dobroczyńców było wielu. Teraz wolontariusze Fundacji Afriquia zawiozą ubrania dzieciom z Rwandy.

źródło/foto: Fundacja Afriquia, UM Chorzów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content