play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Z Katowic do Krakowa pociągiem specjalnym. Ferie z Kolejami Śląskimi

today15 stycznia 2020

Background

Koleje Śląskie proponują jeszcze jedną atrakcję przygotowaną specjalnie na zimowe ferie. W minioną sobotę regionalny przewoźnik zaprosił najmłodszych i ich opiekunów do zwiedzania bazy w Katowicach przy ul. Raciborskiej. Teraz nadszedł czas na przejazd specjalny do… Krakowa.

Na wyprawę z Katowic do stolicy województwa małopolskiego Koleje Śląskie zapraszają w najbliższą sobotę. Liczba miejsc jest ograniczona pojemnością pociągu (będzie to najprawdopodobniej złoty Elf,. promujący rocznicę Powstań Śląskich), a formularz rejestracyjny na przejazd ruszył w środę o 18.00 na stronie internetowej przewoźnika. Na czas podróży, na pokładzie pociągu przygotowano dodatkowe niespodzianki dla uczestników.

Co ciekawe, „imię” dla przejazdu specjalnego wybiorą sami podróżni – od wczoraj w mediach społecznościowych trwa konkurs na nazwę kursu, a zainteresowanie jest ogromne. Dla autora zwycięskiej propozycji przewidziane jest miejsce w pociągu (wraz z osobą towarzyszącą). Wśród dotychczasowych pomysłów pojawiły się m.in. takie nazwy jak: Spodek, Lotny Krakus, Smok Wawelski, Obwarzanek, KrakuŚin czy Lajkonik.

źródło: Koleje Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content