play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Z nowymi zabiegami i bez kolejek. Okulistyka wraca do „gliwickiej czwórki”

today13 lipca 2021

Background

Z nowymi zabiegami i bez kolejek. Okulistyka wraca do Szpitala Miejskiego numer 4 w Gliwicach. Przerwa w działaniu spowodowana była pandemią koronawirusa. Teraz operacji, także tych bardziej skomplikowanych, ma być więcej.

Okulistyka w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach wznawia przyjmowanie pacjentów po długim czasie związanym z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że gliwicka lecznica przy Zygmunta Starego 20 stała się szpitalem zakaźnym jednoimiennym w maju 2020 roku zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia. Przez ponad rok placówka przyjmowała wyłącznie pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19.

-To duża szansa dla pacjentów, po długiej przerwie rozpoczynamy operacje, chcemy przeprowadzać coraz więcej skomplikowanych zabiegów ratujących wzrok – podkreśla dr Anna Wieczerska-Dec, ordynator oddziału okulistycznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

-Stawiamy przede wszystkim na zabiegi okuloplastyczne dotyczące zmian w obrębie powiek, operacje zaćmy, także ze wszczepieniem specjalnej soczewki dla pacjentów cierpiących z powodu astygmatyzmu oraz zabiegi przeciwjaskrowe – wyjaśnia dr Wieczerska-Dec.

Dodatkowo na specjalistyczną pomoc w zakresie okulistyki będą mogli liczyć chorzy z powikłaniami w przebiegu cukrzycy oraz pacjenci wymagający tzw. zabiegu ostatniej szansy czyli witrektomii.

źródło SM nr 4 w Gliwicach 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content