play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Z ProteGo Safe do szkoły. Rekomendacja MEN i GIS

today24 sierpnia 2020

Background

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców specjalny list, w którym zachęcają do zainstalowania w telefonach komórkowych aplikacji ProteGo Safe. Według założeń narzędzie ma ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspierać bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Jak czytamy w liście MEN i GIS aplikacja ProteGo Safe „zawiera wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna”. Program zawiera m.in. test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia.

– Instalacja programu jest dobrowolna, a jej użytkowanie bezpieczne, mówi rzecznik MEN Anna Ostrowska, dodając, że ProteGO Safe powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z otoczenia zachoruje, pojawi się odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

Jak piszą w liście, minister D.Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny, J.Pinkas: – ” W tej chwili przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół, dlatego tego typu rozwiązania mogą być niezwykle pomocne w ograniczaniu ryzyka szerzenia się wirusa. Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do zainstalowania aplikacji w swoich telefonach komórkowych”.

źródło: MEN, GIS

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content