play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Z Siemianowic Śląskich do Madrytu na rowerze! Policjant jedzie w szczytnym celu

today28 maja 2021

Background

Nietypowy pomysł na akcję charytatywną. Policjant z Siemianowic Śląskich przejedzie na rowerze 3,5 tysiąca kilometrów, by wesprzeć syna swojego kolegi. Wystartował dzisiaj, a w Madrycie planuje się zameldować za 23 dni.

Siemianowice Śląskie – Madryt to trasa, którą na dwóch kółkach planuje pokonać Tomasz Dzierga – policjant z Siemianowic Śląskich. Chce przejechać ponad 3,5 tysiąca kilometrów, by zebrać pieniądze na rehabilitację dziecka kolegi po fachu. Dziś wystartował.

– Z tysięcy zrzutek chciałem wypromować swoją. No i wypromowałem! Udało się to nagłośnić, zebraliśmy kupę pieniędzy, a teraz trzeba to tylko zrealizować i dojechać do tego Madrytu, który obiecałem. Potrwa to 23 dni. Trasa jest z Siemianowic Śląskich do centrum Madrytu – mówi reporterce Radia Piekary, na starcie swojej trasy, Tomasz Dzierga.

Na starcie towarzyszyli mu najbliżsi. Co o wyprawie myśli żona policjanta rowerzysty? Spytało o to nasza reporterka:

– Jestem gotowa, jestem przyzwyczajona do pewnych takich jego wariacji… Trochę się stresuję. Postawił mnie przed faktem dokonanym. Tak postanowił, poinformował i musiałam to sama sobie poukładać. Myślę, że da rade. Wiadomo, są rzeczy które nie są od niego zależne – typu pogoda, granice. Ale myślę, że da radę – mówi z uśmiechem reporterce Radia Piekary żona Tomasza, Monika Dzierga.

Tomasz Dzierga jedzie do Madrytu przede wszystkim, aby zebrać pieniądze na rehabilitację 2-letniego Antosia Radło – syna innego policjanta. A potrzeby są spore:

– Przede wszystkim rehabilitacja. Antek ma szereg różnych wyzwań. Staramy się mu zapewnić wszystko, co jest mu potrzebne kupiliśmy ostatnio pionizator, wózek – wszystko to są wydatki rzędu kilku tysięcy. Oboje z żoną pracujemy, ale nie byliśmy w stanie na coś takiego poradzić – mówi reporterce Radia Piekary Karol Radło, tata Antka i dodaje, że teraz cała rodzina będzie wspierać bohaterskiego policjanta – Cały czas będziemy dopingować, cały czas jesteśmy z Tomkiem w kontakcie i będziemy śledzić jego wyczyny.

 

Cel charytatywny wyprawy można wesprzeć na portalu zrzutka.pl.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content