play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pszczyna

ZAATAKOWAŁ SIEKIERĄ swojego sąsiada. Dramatyczna historia z Czechowic-Dziedzic

today3 lutego 2021

Background

Dramatyczna historia w Czechowicach-Dziedzicach. 55-latek zaatakował siekierą starszego od siebie sąsiada. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

W ostatnią niedzielę w Czechowicach-Dziedzicach doszło do przerażającego zdarzenia. Na klatce schodowej wielorodzinnego domu znajdującego się przy jednej z głównych ulic miasta doszło do awantury. Mogła się zakończyć tragicznie.

55-latek uderzył siekierą w głowę 70-letniego sąsiada. Zakrwawionego mężczyznę na klatce schodowej odnalazła jego znajoma. Natychmiast zawiadomiła pogotowie ratunkowe. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia na rowerze. Policjanci z bielska wszczęli poszukiwania niebezpiecznego agresora. Sporządzili jego rysopis i rozesłali do okolicznych komend policji. W poszukiwaniach wykorzystano także psy tropiące. Kilka godzin po zdarzeniu udało się zlokalizować podejrzanego w zaroślach na terenie jednej z Czechowickich parafii. Został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. noc spędził w policyjnym areszcie, a rano został doprowadzony do pszczyńskiej prokuratury. Ta postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowo aresztowała.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Źródło i fot. Śląska Policja/Bielsko-Biała

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content