play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrzański Budżet Obywatelski: Głosowanie na ostatniej prostej

today27 października 2020

Background

Tylko do piątku (30 października) mieszańcy Zabrza mogą oddać głos w ramach VII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem zabrzanie zdecydują na co chcą przeznaczyć ponad 5 milionów złotych.

Celem głosowania jest wybór projektów, które następnie zostaną zrealizowane przez miasto. Głosowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego z każdego miejsca poprzez standardowe przeglądarki stron www.
Do podziału czeka ponad 5 mln zł, przy czym do każdej tzw. „małej dzielnicy” trafi po 155 tys. złotych na inwestycje, a do „dużych dzielnic” po 310 tys. złotych. Głos oddać można także w ramach puli ogólnomiejskiej, dla której przewidziano 1 mln złotych. W ZBO może wziąć udział każdy zabrzanin bez względu na wiek (w tym także dzieci i młodzież), a nawet zabrzanie pracujący czy mieszkający za granicą.

W ramach dotychczasowych sześciu odsłon Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego zabrzanie złożyli ponad 600 wniosków. Po oddaniu ponad 140 tysięcy głosów (głównie elektronicznie) na przestrzeń ostatnich lat do realizacji wybranych zostało 109 zadań. Większość z nich została już wykonana i służy mieszkańcom. Na ten cel miasto przeznaczyło w latach 2015-2020 ok. 23 mln zł.

Źródło: UM Zabrze

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content