play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Zabrze: 18-latek kopał samochody. Nagle wyjął nóż i zaatakował przechodnia

today20 września 2021

Background

Kopał samochody, gdy zwrócono mu uwagę, wyciągnął nóż i zaatakował. Mowa o 18-latku, który został zatrzymany przez policjantów z Zabrza. Do zdarzenia doszło na ulicy Robotniczej. Napastnikowi grozi teraz dożywocie.

W sobotę, po godzinie 21:00, policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na ulicy Robotniczej, gdzie sprawca zaatakował 58-letniego przechodnia, który zwrócił mu uwagę, aby ten nie kopał samochodów. W trakcie szarpaniny napastnik pięciokrotnie ugodził  nożem swoją ofiarę.  Całą sytuację zauważył świadek, który próbował ująć nożownika. – Udało mu się wytrącić mu nóż oraz złapać go, jednak kiedy zobaczył, że pokrzywdzony 58-latek potrzebuje pomocy, puścił sprawce i zajął się rannym. W ten sposób prawdopodobnie uratował mu życie. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się policjanci – mówią Radiu Piekary policjanci z Zabrza.

Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z zabrzańskiej komendy wspierani przez policjantów z czwartego i piątego komisariatu. W trakcie pracy kryminalni wytypowali sprawce tego przestępstwa i zatrzymali go w niedzielę po godzinie 12:00.

Funkcjonariusze umieścili 18-letniego mieszkańca Zabrza w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Ten czyn zagrożony jest karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 lat więzienia albo karą dożywotniego więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content