play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zabrze

Zabrze: Amerykanie ruszają z produkcją wiodącej na świecie marki grilli

today11 października 2021

Background

Największy zakład produkcyjny w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej właśnie rozpoczął działalność. Na 50 tys. m2 amerykanie produkować będą wiodącą na świecie markę grilli.

Będziemy produkowali grille na cały rynek europejski. Tysiące grilli miesięcznie! Dzisiaj wydaje się to nieprawdopodobne, ale dokładnie 11-12 miesięcy temu tutaj było pole i w ciągu tych 12 miesięcy – mówi nam Sławomir Szpak, przedstawiciel firmy Weber-Stephen Products w Polsce.

Amerykanie zainwestowali w Zabrzu około 200 mln zł, z czego sam zakup nieruchomości pochłonął 23 mln. Taki inwestor, to ambasador Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Została nam już tylko jedna działka. Pięć lat temu była tu tylko kukurydza i trawa. To są gracze globalni. Tacy inwestorzy jak Weber, Phillips, przyciągają kolejnych. Amerykanie pokonali Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Bardzo się cieszę, bo to pierwsza inwestycja poza USA, druga największa i jedyna w Europie – tłumaczy w rozmowie z naszą reporterką prezes KSSE, Janusz Michałek.

Firma Weber docelowo zamierza zatrudnić w około 300 osób. Już teraz pracuje ich 140.

Na chwilę obecną zatrudniamy około 140 pracowników i będziemy kontynuować zatrudnienie w kolejnych kwartałach. Potrzebujemy pracowników produkcji, obsługi magazynu, centrum dystrybucyjnego. Niezbędni są także fachowcy w obszarze planowania, logistyki, inżynierii rynku i jakości – wymienia Szpak.

Do tej pory nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 33 podmioty. Do sprzedaży pozostała ostatnia działka.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content