play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Będą nowe mieszkania. Inwestycja warta ponad 10 milionów złotych

today12 maja 2021

Background

W Zabrzu powstaną nowe mieszkania. Dziś podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, który ma za ponad 10 milionów złotych wybudować nowoczesny budynek mieszkalny. Już w niedalekiej przyszłości zamieszka w nim 35 rodzin.

Dziś w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisano umowę umożliwiającą zrealizowanie budowy nowego budynku mieszkalnego przy ulicy Żeromskiego w Zabrzu. Inwestycja o wartości ponad 10 mln zł
przewiduje wybudowanie nowoczesnego budynku mieszkalnego przy ul. Żeromskiego 45 w centrum miasta.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedla przy ul. Trocera i ul. Żywieckiej. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie z windą na najemców czekać będzie 35 mieszkań o wysokim standardzie wykończenia i powierzchni od 42 do 85 metrów kwadratowych wraz z przynależnymi piwnicami. Prace obejmą ponadto stworzenie infrastruktury technicznej, drogowej, przygotowanie 29 miejsc parkingowych oraz 8 garaży podziemnych z możliwością odpłatnego wynajmu.

Mieszkania udostępnione zostaną na zasadach wynajmu. Kwota partycypacji wynosi od 5% do 30% wartości w zależności od powierzchni lokum.

Źródła finansowania inwestycji to: środki własne, środki pozyskane przez miasto Zabrze w formie grantu, kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki rządowego programu.

Kluczowym atutem tego miejsca jest jego lokalizacja. Doskonale skomunikowane miejsce – przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości zaledwie kilku minut od powstającej inwestycji. W najbliższej okolicy zlokalizowane są przedszkola i szkoły, sklepy, przychodnie lekarskie, punkty usługowe czy lokale gastronomiczne. Rozbudowana infrastruktura dostępna jest w tym miejscu od lat. Inwestycja położona jest blisko zjazdów z DTŚ. Do zjazdu w Zabrzu jest 1400 metrów, a od zjazdu w Zabrze/ Gliwice 2100 metrów. Dojazd do Katowic zajmuje 15 minut.

W 2020 roku w Zabrzu wydano pozwolenia na budowę dla 128 domów jednorodzinnych oraz 333 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej.

Źródło/fot. Materiały prasowe/UM Zabrze

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content