play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Bili ją młotkiem po głowie. Usiłowanie zabójstwa w sylwestrową noc

today3 stycznia 2020

Background

Bili ją młotkiem po głowie. W sylwestrową noc 23-latek i 25-latek pobili 40-letnią kobietę. Sprawcy wyważyli drzwi do mieszkania i wtargnęli do środka. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa.

Krótko po godzinie 2.00 w sylwestrową noc policjanci z drugiego komisariatu zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Biskupice. Według zgłoszenia doszło tam do pobicia. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, z klatki schodowej wybiegał akurat mężczyzna z kominiarką na głowie i młotkiem trzymanym w ręce. Policjanci rozpoczęli pościg. Po chwili mężczyzna został obezwładniony.

Następnie policjanci udzielili pomocy 40-letniej pokrzywdzonej, którą znaleźli na klatce schodowej. Kobieta była przytomna, ale miała liczne obrażenia twarzy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali także drugiego ze sprawców.

Jak wstępnie ustalono, mężczyźni zaatakowali 40-latkę, bo chcieli odzyskać pieniądze ze świadczeń socjalnych, które kobieta miała rzekomo przywłaszczyć. Obydwaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania zabójstwa, a o ich dalszym losie zdecyduje w piątek zabrzański sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content