play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zabrze: Ciąg dalszy rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej

today17 listopada 2020

Background

W Zabrzu podpisano dziś umowę na rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej. To drugi etap wartego ponad 40 mln zł projektu, dzięki któremu dwie północne dzielnice Helenka i Rokitnica zyskają dostęp do ekologicznego ciepła systemowego.

Po zakończeniu inwestycji z eksploatacji wyłączone zostaną dwie małe kotłownie osiedlowe, które jak mówi szef Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Lesław Złotorowicz – i tak wymagały gruntownego remontu:

-Zdecydowaliśmy się na sieć, bo wtedy nie będziemy emitować w ogóle zanieczyszczeń do atmosfery. Chcemy być przedsiębiorstwem zero emisyjnym – a w ten sposób uzyskamy efekt ekologiczny.

Drugi etap inwestycji wiąże się z budową blisko 3 kilometrowego odcinka sieci ciepłowniczej. Mimo, że terminy są napięte to nie przewidujemy żadnych opóźnień – zapewnia Mirosław Nowakowski z toruńskiej firmy, która wygrała przetarg na zrealizowanie tej inwestycji

-Czasu, szczególnie w tym roku, nie jest za dużo. Patrząc jednak na całość zadania to 3 kilometry sieci jesteśmy w stanie spokojnie w dwa lata zrealizować.

Ta część modernizacji zabrzańskiej sieci ciepłowniczej ma zostać zakończona w 2023 roku. Jej koszt to ponad 13 milionów złotych.

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content