play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zabrze: Dotkliwie pobił swojego brata. Mężczyzna nie przeżył

today22 lipca 2021

Background

Pobił brata na śmierć.  57-latek z Zabrza odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego zgonem jego 67-letniego brata. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. 

Zgłoszenie o znalezionych zwłokach policjanci dostać mieli we wtorek. Wówczas udali się na miejsce zdarzenia i dokonali szczegółowych oględzin.  Wtedy podejrzenie o popełnieniu przestępstwa padło na 57-letnego brata zamordowanego. To właśnie on miał przebywać z ofiarą dzień wcześniej w mieszkaniu przy ulicy Tyskiej.  Ze  wstępnych informacji wynika, że między mężczyznami doszło  do bójki, w trakcie której 67 – latek doznał ciężkich obrażeń ciała i zmarł. 

Mundurowi zebrali na miejscu szczegółowe informacje pochodzące między innymi z  przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej. Pozwoliło to na ustalenie okoliczności tego zdarzenia oraz przedstawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu. Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali podejrzanego brata zamordowanego. Mężczyzna  był pijany- miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. To nie pierwszy incydent 57-latka z użyciem przemocy.  Gdyż w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa.

Śledczy wystąpili już z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content