play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Drogi w Grzybowicach wkrótce po nowemu

today14 stycznia 2021

Background

W zabrzańskiej dzielnicy Grzybowice, drogi mają rosnąć jak grzyby po deszczu. Takie jest zapewnienie magistratu. Projekty drogowe są już gotowe, więc pora na realizację. Dziś podpisano pierwszą z umów na przebudowę ulicy gen. Bronisława Ducha.

Około 450 metrów to jest pełna długość ulicy Ducha. To jest pierwsza ulica. W Grzybowicach w tym roku planujemy wybudować 6 dróg. W następnej kolejności będzie ulica Dąbka. Potem Czekanowska, Na Lesie, Księdza Michała Wosia i Złota. Przy czym ulica Wosia pozyskała dofinansowanie ze środków covidowych, także mamy dofinansowanie zewnętrzne. Co nie znaczy, że nie staramy się o dofinansowanie dla pozostałych dróg. – Mówi Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

Roboty realizowane będą na obszarze zamieszkałym. Wykonawca zapewnia jednak, że postara się maksymalnie zminimalizować utrudnienia. Początek prac wkrótce:

Jesteśmy przygotowania do wejścia w każdej chwili. Tak naprawdę musimy jeszcze pozatwierdzać materiały. Jeżeli tylko zatwierdzimy te materiały to z biegu praktycznie wchodzimy. Jeżeli pogoda nas nie zatrzyma, bo w tej chwili ta bestia ze wschodu nas chwilę wstrzymała. Jest szansa że zakończymy ją pod koniec czerwca. Wybudujemy kanalizację deszczową w celu odprowadzenia wód. Wykonamy oświetlenie drogi, zabezpieczenie sieci istniejących już w tej chwili, wzmocnienie konstrukcji drogi i samą nawierzchnię drogi już. – Mówi Dariusz Marciniak, przedstawiciel wykonawcy.

Doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Wartość podpisanej dziś umowy to blisko 2 miliony złotych.

źródło: UM Zabrze 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content