play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: Kiedyś ruina, dziś cieszący oko piękny zabytkowy budynek

today29 września 2020

Background

Kiedyś ruina, dziś cieszący oko piękny zabytkowy budynek. W najbliższy czwartek 40 maluchów wprowadzi się do wyremontowanych pomieszczeń obiektu przy ulicy Niedziałkowskiego 2 w Zabrzu. Znajdujący się naprzeciwko Teatru Nowego zabytek przeszedł gruntowną metamorfozę, która pochłonęła kwotę ponad 5, 5 miliona złotych. W tym pieniądze pochodzące z funduszy europejskich. Modernizacja obiektu trwała ponad rok.

Kiedyś ruina, dziś cieszący oko piękny zabytkowy budynek.  Budynek był w bardzo złym stanie. To, co z niego zostało, to właściwie tylko zewnętrzne ściany, to co jest w środku, łącznie z dachem i stolarką okienną zostało wymienione- wyjaśnia Leszek Szczygielski naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów zabrzańskiego magistratu.

Cały budynek został przystosowany i wyposażony na potrzeby najmłodszych. W obiekcie przebudowano także wszystkie instalacje, wykonano wentylację,  przebudowano klatkę schodową, docieplono ściany, dach, poddasze i podłogi, zamontowano źródło ciepła.

Przypomnijmy, że w Zabrzu dostępnych jest pond 760 miejsc z żłobkach miejskich i prywatnych, dotowanych również przez miasto.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content