play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: Konkurs wiedzy o … koronawirusie. Wkrótce rozstrzygnięcie

today12 stycznia 2021

Background

Może i konkurs nietypowy, ale dzięki niemu zyskać można nie tylko wartościowe nagrody, ale i „życie”. Bo dotyczy koronawirusa! A raczej tego, jak się nim nie zakazić i na co uważać w dzisiejszych, pandemicznych czasach. Generalnie – finałem konkursu  ma być nasze bezpieczeństwo. Taki konkurs wspólnie ogłosiły Urząd Miasta w Zabrzu i energetyczny koncern Tauron.

Miasto Zabrze zaprasza młodzież do udziału w konkursie: “Wejdź na wyższy level, zyskaj życie!”. Na potrzeby konkursu powstało pięć wywiadów z pracownikami służby zdrowia, którzy mówią co należy zrobić, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19, jak troszczyć się o potrzebujących, utrzymywać relacje z bliskimi i dobrą formę. Należy je zobaczyć, a następnie stworzyć pracę, która nawiązywać będzie do treści jednego z tych pięciu filmów.

Pracą konkursową może być hasło reklamowe, mem internetowy, fotografia, minutowy filmik lub plakat promujący odpowiedzialne i społecznie wrażliwe zachowania podczas trwającej pandemii.

W tym trudnym czasie pandemii zachowajmy ostrożność i zdrowy rozsądek. Ale też pamiętajmy o sobie wzajemnie. Poprzez stworzenie przekazu zachęcającego do odpowiedzialności można przyczynić się do upowszechniania tak potrzebnych obecnie pozytywnych wzorców zachowań. Stosując się do obostrzeń sanitarnych nie pozwólmy jednak, aby ucierpiały na tym relacje z rodziną i najbliższymi – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Wśród wszystkich prac, komisja konkursowa wybierze i nagrodzi pięć najlepszych! Każda ze zwycięskich prac będzie nawiązywać tematycznie do jednego z poniższych filmików.Liczy się przede wszystkich pomysł, nie forma. Reklamowe hasła mogą być humorystyczne, podobnie jak plakaty. Krótki filmik, może być natomiast opowieścią jakieś historii, a może też zachęcać do odpowiedzialnych zachowań piosenką, wierszem lub rymowanką. Najważniejsze, aby przekonać odbiorcę, jak ważne jest unikanie zbędnego ryzyka i promocja właściwych postaw.

Na konkursowe prace organizatorzy czekają przez najbliższe trzy tygodnie. Łączna wartość nagród w konkursie wynosi 2500 zł brutto. Każdy z wyróżnionych otrzymuje jeden voucher. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 stycznia 2021 r. Zwycięzcami konkursu zostanie pięć osób, które zdobędą największą ilość punktów. O wynikach zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie, dlatego należy pamiętać, aby przy wysyłaniu pracy konkursowej podać swoje imię i nazwisko, numer kontaktowy, adres korespondencyjny oraz adres e-mail.

Do zgarnięcia jest pięć voucherów o wartości 500 zł do sklepu z elektroniką.

-Czekamy na Wasze prace. Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie oświadczenia o akceptacji regulaminu oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych znajdującego się w formularzu zgłoszeniowym – przypominają organizatorzy konkursu.

Pełna treść regulaminu konkursu dostępna jest TUTAJ

Więcej nt. konkursu przeczytacie Państwo TUTAJ

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content