play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zabrze: Miał pić piwo zero i zostać obezwładniony! Policja: Był agresywny i wyzywał funkcjonariuszy

today18 sierpnia 2021

Background

Fala hejtu wylała się na policjantów z Zabrza, którzy interweniowali wczoraj przy ulicy Rymera. W internecie krąży nagranie, na którym widać, jak trzech funkcjonariuszy stosuje wobec zatrzymywanego środki przymusu, a świadkowie wyjaśniają, że „pił tylko piwo zero procentowe”. Zabrzańska Komenda napisała w informacji na ten temat, że 25-letni zatrzymany zachowywał się agresywnie i był pijany, co potwierdziło badanie w izbie wytrzeźwień.

W poniedziałek po godzinie 7.30 policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu patrolowali rejon ulica Rymera. W trakcie przejazdu radiowozem zauważyli mężczyznę, który w kierunku radiowozu kierował gesty powszechnie uważane za obraźliwe oraz krzyczał, używając słów wulgarnych. Policjanci podjęli wobec niego interwencję. W jej trakcie mężczyzna nadal był agresywny i używał słów powszechnie uważanych za obraźliwe. W związku z jego zachowaniem agresywny 25-latek został obezwładniony i doprowadzony do izby wytrzeźwień, gdzie przebadano stan jego trzeźwości z wynikiem 0,74 promila alkoholu.

Wobec 25-latka skierowany został wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia dotyczące używanie słów wulgarnych, nieobyczajnego wybryku oraz niestosowania się do poleceń policjantów.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content