play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Na koncie dwa rozboje w ciągu jednej nocy

today3 kwietnia 2020

Background

Na koncie dwa rozboje w ciągu jednej nocy. To wynik dwóch młodych mężczyzn, którzy we wtorek nad ranem w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce napadli na dwie osoby. Najpierw zaatakowali czekającego na autobus mężczyznę, a chwilę później kobietę, która szła do pracy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 31 marca, nad ranem. Zgodnie z ustaleniami policji, około 4.00 w rejonie Placu Kroczka dwóch mężczyzn napadło na 56-letniego mieszkańca Zabrza, który czekał na autobus. Rzucili się na mężczyznę i zaczęli dusić, zmuszając go do oddania nesesera z dokumentami i gotówką. Około godziny później przy ulicy Zwycięstwa zaatakowali 49-letnią kobietę, która szła do pracy. Mężczyźni przewrócili ją na ziemię i wyrwali torebkę, w której był telefon, dokumenty i pieniądze.

Sprawą zajęli się śledczy z zabrzańskiej policji. Podany przez pokrzywdzonych rysopis pomógł funkcjonariuszom wytypować sprawców. Krótko po godzinie 7.00 mężczyźni zostali zatrzymani. To mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 24 lat. Obaj, z uwagi na swą kryminalną przeszłość, znani są policjantom. W trakcie czynności u jednego z nich znaleziono telefon należący do pokrzywdzonej. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content