play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zabrze: Napadł na dostawcę jedzenia i ukradł… dwa kebaby

today5 maja 2020

Background

Napadł na dostawcę jedzenia i ukradł… dwa kebaby. To nietypowa historia kryminalna z Zabrza. 35-letni mężczyzna zamówił jedzenie z dowozem do domu, a następnie zamiast zapłacić, napadł na dostawcę i ukradł jedzenie. Podejrzany usłyszał już zarzut przestępstwa rozbójniczego i decyzją sądu trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu śledczego.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, kiedy do dyżurnego zabrzańskiej komendy zgłosił się pracownik punktu gastronomicznego z informacją, że dzień wcześniej wieczorem, dostarczając zamówienie, został okradziony. Po dotarciu na miejsce dostawy, w dzielnicy Zandka, gdy przekazał towar, został zwyzywany, a zamawiający mężczyzna zaczął grozić mu nożem, odmawiając zapłaty. Jako powód swojego zachowania podał rzekome opóźnienie w dostarczeniu zamawianego towaru.

Jak się potem okazało, 35-latek groził również przez telefon osobie, u której składał zamówienie. Przeprowadzone przez kryminalnych czynności, pozwoliły na zatrzymanie kilka dni po zdarzeniu osoby podejrzewanej o popełnienie tego przestępstwa. W ręce policjantów wpadł 35-letni mieszkaniec Zabrza, który zaledwie kilka tygodni wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za kradzież. Mężczyzna usłyszał już zarzut za przestępstwo rozbójnicze z użyciem noża i decyzją sądu trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi mu o wiele surowsza kara, gdyż przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content