play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zabrze: Nie zwracał uwagi na bezpieczeństwo innych kierowców WIDEO

today27 stycznia 2020

Background

Nie zwracał uwagi na bezpieczeństwo innych kierowców. Mowa o mężczyźnie, który pędził DK88 z prędkością aż 167 km/h. Kierujący wpadł w ręce policjantów z nieoznakowanego radiowozu z wideo rejestratorem. 44-latek swoją brawurową jazdą zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w piątek popołudniu, kiedy policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali mercedesa, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość na zabrzańskim odcinku DK 88. Na ekranie policyjnego videoradaru pojawił się wynik 167 km/h. 44-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h, policjanci wręczyli mandat na kwotę 500 złotych oraz na jego koncie zapisano 10 punków karnych.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie podróżujący wzdłuż terenów zielonych kierowcy muszą spodziewać się na drodze dzikich zwierząt. Ustawiony tam znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 167 km/h kierujący nie miałby najmniejszych szans na wykonanie manewru obronnego w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na jej drodze.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content