play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Nielegalne odpady

today25 lutego 2020

Background

W poniedziałek na ul. Ziemskiej w Zabrzu policjanci zabrzańskiej komendy udaremnili kolejny nielegalny przewóz odpadów. Kierowca, który je przewoził, nie posiadał wymaganych zezwoleń. W dokumentach nie wskazano również miejsca docelowego zatrzymanego transportu. Zabrzańscy policjanci przypominają, że za nielegalny przewóz odpadów grozi do 5 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą działania w sprawie porzuconych na terenie miasta odpadów. W sprawę zaangażowani zostali również policjanci z zabrzańskiej drogówki, którzy prowadzą nasilone kontrole pojazdów ciężarowych. W poniedziałek na ul. Ziemskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał samochód ciężarowy, który przewoził nielegalne odpady. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca w wieku 58 lat przewoził odpady, które miały zostać porzucone. Kierowca nie posiadał żadnych wymaganych zezwoleń ani listów przewozowych. W obecności funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach przeprowadzono oględziny samochodu. Zabrzańscy policjanci przypominają, że za nielegalny przewóz odpadów grozi do 5 lat więzienia. Ponadto na firmę, która odpowiada za przewóz odpadów i nie spełnia wymagań określonych przepisami mogą zostać nałożone kary finansowe. Ich wysokość może wynieść od kilkuset złotych w przypadku drobnych naruszeń do nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku tych najpoważniejszych.

Policja cyklicznie prowadzi działania, podczas których kontrolują m.in. ciężarówki pod kątem przewożenia nimi nielegalnych odpadów. Czyste środowisko, to nie tylko sprawa priorytetowa dla policjantów, ale również dla mieszkańców śląskiej aglomeracji. Zwracam się z apelem do mieszkańców Zabrza, aby alarmowali mundurowych o samochodach, które wzbudzają w nich podejrzenia, że mogą przewozić nielegalny ładunek. Dzieje się tak zwłaszcza w rejonach terenów leśnych, parków, placów magazynowych i pustostanów. Każde zgłoszenie traktowane jest priorytetowo i skrupulatnie sprawdzane.

Ostrzegamy również właścicieli gruntów i magazynów przed oszustami, którzy usiłują pozyskać tereny na nielegalne składowiska.

 

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content