play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Od miesięcy znęcał się nad swoją partnerką

today22 października 2020

Background

Od miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Uporczywie nękał kobietę. Mężczyzna nie mógł się pogodzić z rozstaniem 28-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Dramat kobiety trwał ponad pół roku. 28-letni mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Jak ustalili śledczy, do aktu przemocy dochodziło, gdy 28-latek był pod wpływem narkotyków. Wtedy najczęściej wszczynał awantur, w trakcie których wyzywał, poniżał, kontrolował pokrzywdzoną, a także rzucał w nią różnymi przedmiotami. Zdarzało się też, że wyrzucał kobietę z mieszkania oraz niszczył jej rzeczy.

Pod koniec września ich związek zakończył się, przestali mieszkać razem, jednak mężczyzna nie potrafił się z tym pogodzić. Nie dał spokoju swojej byłej partnerce i zaczął ją nachodzić oraz prześladować, dzwoniąc do niej i wysyłając wiadomości, w których jej groził. O sprawie zostali powiadomieni policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy, dlatego sąd przychylił się do wniosku o jego  tymczasowe aresztowanie. Za znęcanie się oraz stalking mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

źródło: KMP Zabrze

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content