play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zabrze: okradł, wymachiwał nożem, trafił za kraty

today16 października 2020

Background

W jednym ze sklepów przy ul. Pośpiecha w Zabrzu, złodziej ukradł artykuły spożywcze, po czym zagroził nożem świadkowi, który próbował go powstrzymać. Policja zatrzymała agresora jeszcze tego samego dnia.

To sytuacja z wtorkowego wieczoru. Policjanci z III komisariatu w Zabrzu zostali wezwani do jednego ze sklepów przy ul.Pośpiecha. Wg zgłoszenia doszło tam do kradzieży. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ukradł artykuły spożywcze i uciekł. Za złodziejem ruszył inny klient tego samego sklepu, lecz gdy próbował go ująć, bandyta wyciągnął w jego kierunku nóż i zagroził jego użyciem.

Po przejrzeniu zapisu z kamer monitoringu, dzielnicowy obecny na miejscu, rozpoznał sprawcę. To znany policjantom 51-latek, wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mundurowi odwiedzili mieszkanie sprawcy. Nikt nie otwierał, jednak zza drzwi słychać było odgłosy świadczące o tym, że ktoś jest w środku. Policjanci sforsowali wejście. Podejrzany był na miejscu, a znaleziono też nóż oraz skradzione artykuły spożywcze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu dłuższa odsiadka: od roku do 10 lat.

źródło/foto: Policja Zabrze

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content