play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zabrze: Otwarcie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii. W uroczystości wziął udział prezydent Andrzej Duda

today5 października 2021

Background

Zabrze może pochwalić się Europejskim Centrum Innowacyjnych Technologii. Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie ośrodka z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wczoraj w Zabrzu uroczyście otwarto Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii przy Politechnice Śląskiej. Ośrodek ma przede wszystkim zrewolucjonizować działalność naukowo-badawczą.

– To miejsce do rozwijania nowych technologii, to ogromny potencjał i możliwość współpracy ze wszystkimi jednostkami, które są zaangażowane we wsparcie medycyny, technologiczne, rozwijanie wszystkich obszarów technicznych, służących zdrowiu człowieka – wymieniał w rozmowie z naszym reporterem Rektor Politechniki Śląskiej, Arkadiusz Mężyk.

Swój udział w powstaniu centrum ma także znana na świecie firma Phillips. Marka od lat działa także w branży medycznej.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że mogliśmy wspólnie z Politechniką Śląska zainwestować w to wydarzenie. Od około 100 lat jesteśmy już obecni w Polsce, zajmowaliśmy się przede wszystkim innowacjami. To zaprowadziło nas do miejsca, w którym jesteśmy – mówi nam Michał Grzybowski, prezes Philips Polska

Swojego zadowolenia z powstania ośrodka nie kryła także Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

– Jestem bardzo szczęśliwa ale też bardzo wzruszona, że w tym mieście, które było kojarzone z węglem, przemysłem ciężkim dziś stawiamy na medycynę, na naukę na innowację – oceniła prezydent.

W uroczystym otwarciu Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii wziął udział także Prezydent RP Andrzej Duda.

– Bardzo się cieszę, że otwierane dziś centrum jest ośrodkiem niezwykle nowoczesnym, w którym opracowywane będą nowe technologie do wykorzystania przede wszystkim w medycynie, ale także i sporcie – mówił podczas otwarcia Prezydent RP.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content