play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Zabrze: Pijany, z zakazem i kradzionym autem potrącił pieszego! Sprawca ma 19 lat

today21 września 2021

Background

Na trzy miesiące do aresztu trafił 19-latek, którego zatrzymali policjanci z Zabrza. Młody mężczyzna potrącił pieszego, mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Miał też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo samochód, którym kierował był przez niego wcześniej skradziony.

W sobotę, krótko po godzinie 22:00, dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego, który przechodził przez jezdnie w rejonie Placu Norberta Kroczka. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że w chwili potrącenia 50-latka, w samochodzie były dwie osoby: 54-letni mężczyzna oraz 19-latek. Początkowo żaden z nich nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem. Dodatkowo okazało się, że Ford, którym jechali, był wcześniej skradziony na terenie Gliwic.

Potrącony pieszy z urazami głowy został odwieziony w stanie niezagrażającym życiu do szpitala, a sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej komendy. Policyjne czynności pozwolił ustalić, że za kierownicą samochodu w chwili potrącenia 50-latka siedział 19-letni mieszkaniec Zabrza. Jak się okazało miał on czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który wydano na niego również w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

19-latek usłyszał już zarzuty dotyczące: załamania zakazu sądowego, kierowania w stanie nietrzeźwości uprzednio skradzionym samochodem i potrącenia pieszego, który doznał ogólnych obrażeń ciała. Wczoraj Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy podejrzanego w tej sprawie. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content