play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Porwał i przetrzymywał w opuszczonym mieszkaniu bez wody i jedzenia

today10 listopada 2020

Background

Zabrzańscy dzielnicowi trafili na ślad porywacza i odzyskali skradzionego w sobotę psa rasy amstaf. Zwierzę bez jedzenia i wody było przetrzymywane w obuczonym mieszkaniu. Jak informują śledczy, zatrzymanie sprawcy pozostaje kwestią czasu.

Zgłoszenie o kradzieży policjanci odebrali w sobotę około godziny 18.00. Sprzed sklepu przy ulicy Roosevelta 43 w Zabrzu skradziono psa rasy amstaf. Zgodnie z informacjami, jakie przekazała funkcjonariuszom właścicielka zwierzaka, weszła do sklepu pozostawiając przypiętego pupila przed budynkiem. Po wyjściu ze sklepu pokrzywdzona stwierdziła, że psa nie ma i prawdopodobnie został skradziony.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania zarówno psa, jak i złodzieja. Właścicielka zdecydowała się również poprosić o pomoc okolicznych mieszkańców, publikując ogłoszenie w mediach społecznościowych. Właśnie dzięki temu, w niedzielę, funkcjonariusze otrzymali wskazówkę, gdzie może znajdować się zaginiony czworonóg. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy potwierdzili, że w opuszczonym mieszkaniu przy ulicy Klimasa widziany był mężczyzna z amstafem, który rysopisem odpowiadał sprawcy kradzieży. Pod drzwiami mieszkania słychać było też skamlenie psa. Na miejsce wezwano strażaków, którzy zaglądając przez okno, potwierdził, że środku znajduje się pies rasy amstaf, oraz poinformowali, iż w mieszkaniu panują nieodpowiednie warunki dla zwierzęcia. W związku z tym śledczy podjęli decyzje o siłowym wejściu do mieszkania. Jak się okazało, mieszkanie było w trakcie remontu, nie działało w nim ogrzewanie, a pies nie miał jedzenia i wody. Amstaf trafił do swojego opiekuna, a policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży.

źródło: KMP Zabrze

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content