play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zabrze

Zabrze: Powstanie długo wyczekiwana kładka. Zakończenie prac w przyszłym roku

today21 października 2021

Background

Mieszkańcy Zabrza będą mogli wkrótce cieszyć się z wyczekiwanej od dawna inwestycji. W mieście powstanie nowa kładka, która połączy ulice Heweliusza i 11 Listopada.

Nowa kładka w Zabrzu, łącząca ulice Heweliusza i 11 Listopada zastąpi stare przejście, które jest pozostałością po dawnej kolei piaskowej. Obiekt będzie posiadał szereg udogodnień m.in. dla rowerzystów oraz osób niepełnoprawnych, głównie przez brak schodów.

– Kładka o szerokości czterech i długości pięćdziesięciu metrów z nowoczesnym oświetleniem LED. Żeby umożliwić w przyszłości wykorzystanie jaru po byłej kolei piaskowej jako szlak, ścieżkę czy drogę rowerową budujemy przepust z blach falistych – mówi naszej reporterce Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

Inwestycja ruszy z początkiem listopada. Zakończenie planowane jest na marzec 2022 r. W związku z pracami na pieszych czeka kilka zmian w ruchu.

– Na pierwszym etapie musimy wprowadzić tymczasową organizację ruchu osób pieszych żeby móc przekierować ruch z kładki istniejącej. Później rozbierzemy istniejący obiekt oraz zabezpieczyć teren. Następnie przebudujemy przepust z rur falistych na fundamencie żwirowym – tłumaczy reporterce Radia Piekary Ireneusz Amonowicz, prezes firmy Amblet.

 

fot.: Miasto Zabrze

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content