play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Próbował pomóc rannemu mężczyźnie. Został pobity

today23 lipca 2020

Background

Próbował pomóc rannemu mężczyźnie. Ten jednak postanowił go zaatakować. 30-latek, który uderzył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego, odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i uszkodzenie ciała. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we worek około godziny 22:30 na ulicy Częstochowskiej w Zabrzu. Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie, że ratownicy medyczni potrzebują pomocy przy agresywnym i nietrzeźwym mężczyźnie. Mundurowi udzielili wsparcia ratownikom, którym zdołali mimo zachowania mężczyzny udzielić mu pomocy medycznej. Jak się okazało, ratownicy zostali wezwani, aby pomóc 30-letniemu mężczyźnie, który był pijany oraz pod wpływem środków odurzających.

Jednak stan zdrowia mężczyzny był na tyle poważny, iż wymagał przetransportowania do szpitala. Kiedy ratownicy zdecydowali o zabraniu mężczyzny, ten stał się agresywny i nagle uderzył jednego z ratowników w twarz. Agresywny 30-latek noc i następny dzień spędził w szpitalu. Kiedy jego stan zdrowia już na to pozwolił, został przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych oraz uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

źródło: KMP Zabrze

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content