play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zabrze: Rzucił w policjanta kluczem francuskim

today28 lipca 2020

Background

Rzucił w policjanta kluczem francuskim. To historia z Zabrza, gdzie 40-letni mężczyzna zaatakował funkcjonariusza oraz wyciągnął w jego kierunku pistolet gazowy. Agresor został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w Zabrzu przy ulicy Goethego. Podczas wywiadowczego patrolu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Ten rozpoznał policjantów i zaczął przed nimi uciekać. Śledczy podjęli pościg, w trakcie którego musieli się rozdzielić. Kiedy jeden z policjantów dogonił mężczyznę, ten uderzył go kluczem francuskim, po czym dalej uciekał. Mimo to pościg za napastnikiem był kontynuowany. Kiedy funkcjonariusz ponownie dogonił agresora, ten wyciągnął w jego kierunku, pistolet gazowy i zagroził jego użyciem. Na szczęście nie zdołał tego zrobić, ponieważ został  wcześniej obezwładniony przez stróża prawa.

Mężczyznę przeszukano, w wyniku czego znaleziono ostrą amunicję kaliber 9 mm. 40-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Sprawę przejęli kryminalni z zabrzańskiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna kilka dni wcześniej usiłował włamać się do piwnicy, w jednym z bloków w centrum miasta. Zatrzymany łącznie usłyszał 3 zarzuty, dotyczące: czynnej napaści na funkcjonariusza, nielegalnego posiadania amunicji oraz usiłowania włamania. Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na 3 miesiące.

źródło: KMP Zabrze

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content