play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: Super Zwierzaki pukały do szpitalnych okien

today9 grudnia 2020

Background

Super Zwierzaki pukały do szpitalnych okien. Zrobili to ponownie! Tym razem przed budynkiem Pediatrii Szpitala nr 1 w Zabrzu. Fundacja Iskierka wraz z spółką Tauron Polska Energia oraz Katowickim Klubem Wysokogórskim przygotowali dla małych pacjentów wyjątkową atrakcję. Można powiedzieć, że „niespodzianka” spadła z nieba!

Wspinacze, przebrani w stroje „super zwierzaków” pukali do szpitalnych okien.

-Na dachu było trochę chłodno…ale już podczas zjazdu na ścianie, podczas interakcji z dzieciakami było absolutnie fenomenalnie. Rysowaliśmy po oknach specjalnymi mazakami, graliśmy w kółko i krzyżyk. Radość zarówno dzieci, jak i moja była ogromna! – mówił Nam Lemur – Olaf Popczyk z katowickiego Klubu Wysokogórskiego.

Wydarzenie wzorowane było na poprzedniej, udanej akcji w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tym razem jednak, dodatkową atrakcją był koncert świątecznych piosenek, śpiewanych przez pracowników firmy Tauron.

-Stojąc tutaj i obserwując co się dzieje – przeżywamy te emocje: radość, szczęście. Co dopiero te dzieciaki! O to chodzi, aby w czasie pobytu dzieci w szpitalu tych dobrych chwil było jak najwięcej. Zazwyczaj w okresie przedświątecznym organizowaliśmy przeróżne akcje wewnątrz szpitali, w tym roku jest to niemożliwe. Ale jak mówią: gdzie Iskierka nie może drzwiami, to wejdzie oknami!!! Dosłownie! – mówiła Radiu Piekary Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji „Iskierka”.

Warto dodać, ze w dobie pandemii z powodu rygorystycznych obostrzeń, odwiedziny dzieci w szpitalu praktycznie nie istnieją. Dlatego ta, bezpieczna forma odwiedzin super zwierzaków – na pewno przyczyni się szybszego powrotu do zdrowia. Czego wszystkim małym pacjentom życzymy!

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content