play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zabrze: Szykuje się przeprowadzka schroniska „Psitul mnie”. Gdzie trafią psy i koty?

today24 lutego 2021

Background

Nie opłaca się remontować, więc wybudują nowe. Schronisko dla bezdomnych zwierząt “Psitul mnie” w Zabrzu za 20 miesięcy będzie miało nowoczesny obiekt zlokalizowany przy ulicy Bytomskiej w Biskupicach.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą na budowę nowego schroniska dla zwierząt.

-Remont byłby bardzo kosztowny i nie dałby tego  efektu, który możemy uzyskać realizując nowy obiekt w nowym miejscu – tłumaczy Małgorzata Mańka – Szulik, prezydent Zabrza.

Na terenie schroniska powstanie dwukondygnacyjny budynek wejściowy, ponad 40 podwójnych boksów dla psów, jednokondygnacyjny budynek kociarni, budynek kwarantanny, a nawet plac zabaw dla zwierząt.

-Będą dłuższe wybiegi. Poza tym będą tak zwane wybiegi wymienne. Chodzi o to, aby psy biegały codziennie przez godzinę na tych większych wybiegach. Bedzie też nowoczesna kociarnia na wzór angielski – w takim kółku. Dzięki czemu koty nie będą widziały się z psami. Na terenie nowego obiektu powstanie także plac zabaw i plac ćwiczeń dla zwierząt – wylicza Danuta Mikusz-Oslislo, prezes zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest pod koniec 2022 roku, a koszt inwestycji to ponad 15 milionów złotych. W całości zostanie on pokryty z pozyskanych przez miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content